A szudáni polgárháború során egy faluban 200 civil életét vesztette, amikor kegyetlen támadások során megégették őket, és sokakat agyonlőttek.

Közel 300 civilt öltek meg Szudánban a paramilitáris egységek néhány faluban az ország középső részén. Helyi emberi jogi szervezetek beszámolói szerint a szudáni polgárháborúban a hadsereggel harcoló félkatonai egység, az RSF szombaton több falut is megtámadott Bara városa körüli térségben.
Shag Alnom nevű faluban több mint 200 embert gyilkoltak meg, akik közül sokakat felgyújtottak vagy agyonlőttek. A környező települések kifosztása során 38 civil életét vesztette, és több tucat ember nyoma veszett. A következő napon az RSF fegyveresei a Hilat Hamid falut is támadás alá vették, ahol 46 áldozatra, köztük várandós nőkre és gyermekekre is lecsapott a brutalitás. Az ENSZ adatai szerint a támadások következtében több mint 3400 ember kényszerült menekülésre.
"A kutatások alapján megállapítható, hogy ezekben a falvakban nem létezett semmiféle katonai célpont, ami egyértelműen jelzi, hogy a bűncselekményeket szándékosan követték el, figyelmen kívül hagyva a nemzetközi humanitárius jogot" - nyilatkozta az Emergency Lawyers jogvédő szervezet, amely az RSF-t teszi felelőssé a gyilkosságokért.
Szudán középső és keleti területein a hadsereg gyakorolja a hatalmat, míg az RSF (Gyors Támogató Erők) a nyugati régiókban törekszik arra, hogy megerősítse ellenőrzését. Az Egyesült Államok, valamint számos emberi jogi szervezet állítása szerint az RSF súlyos bűncselekményeket követett el, beleértve a háborús bűnöket, az emberiesség elleni bűncselekményeket és a népirtást.
Az RSF vezetése azt ígérte, hogy felelősségre vonják az elkövetőket.
A szudáni polgárháború a világ egyik legégetőbb humanitárius válságát hozta magával: a lakosság túlnyomó része éhezik, miközben a kolera és más súlyos betegségek terjedése is aggasztó mértékben növekszik. A globális segélyezés és a humanitárius támogatás viszont folyamatosan csökken, ami tovább súlyosbítja a helyzetet.