Figyelemre méltó felfedezés látott napvilágot, amely szerint a műanyagok egyre növekvő jelenléte a környezetünkben komoly egészségügyi kockázatokat hordoz. A kutatások alapján a műanyagokkal való hosszú távú érintkezés +35%-kal növelheti a rák kialakulásá


Az utóbbi harminc év során látványosan megnövekedett a nem fertőzéses eredetű betegségek előfordulása a gyermekek között. A kutatások szerint a helyzet romlásában a műanyagok egyre nagyobb mértékű elterjedése is kulcsszerepet játszhat.

A New England Journal of Medicine legújabb kutatása szerint a probléma gyökere a szintetikus vegyi anyagok és a műanyagipar rohamos terjedésében rejlik. Ez azt jelenti, hogy az emberiség egyre inkább függővé válik ezeknek az anyagoknak a használatától a mindennapi élet minden aspektusában.

A gyermekkori daganatos megbetegedések előfordulása 35%-kal nőtt, az asztmás diagnózisok száma pedig háromszorosára emelkedett. Az autizmus már minden 36. gyermeket érint, és ezzel még nem ért véget a megdöbbentő statisztika: az elhízás előfordulása megnégyszereződött, míg a fiúknál tapasztalható nemi rendellenességek száma is megduplázódott – derül ki a BGR által közzétett kutatásból.

A kutatók megfigyelései szerint a növekvő tendenciák szoros összefüggésben állnak a korábbiakban említett anyagoknak való gyermekkori kitettség drámai emelkedésével. Az ilyen anyagok gyártása az 1950-es évektől kezdődően ötvenszeresére nőtt, és előrejelzések szerint 2050-re még háromszorosára emelkedhet.

A tudósok hangsúlyozzák, a korai terhesség során való kitettség is súlyos következményekkel járhat.

Hasonlóan veszélyes a gyerekek fejlődésének korai szakaszában is; még a legkisebb mértékben is. A szakemberek azonnali cselekvésre szólították fel a gyártókat és a kormányokat is; szavaik szerint sürgősek szükség lenne a kémiai vizsgálatok és szabályozások szigorítására is. A gyártóknak pedig monitorozniuk kéne a termékeik hosszútávú hatásait.

Related posts