Ha szereted A szolgálólány meséjét, íme öt sorozat, amelyek biztosan elnyerik a tetszésedet: 1. **A kézigránát** - Egy sötét jövőképet fest le, ahol a hatalom és az elnyomás mindennapi valóság. 2. **Westworld** - Az emberi természet és a mesterséges inte


Áprilisban végre felfedjük, milyen sors vár June-ra a története végén.

Április 8-án debütált A szolgálólány meséje című sorozat hatodik és egyben utolsó évada a Hulun, nálunk a Maxon streamelheted a 2017 óta futó szériát. Ha tetszett a sorozat, az alábbiakkal is tégy egy próbát!

A Maxon platformján található az a rendkívül népszerű sorozat, amelyben olyan neves színészek szerepelnek, mint Justin Theroux, Amy Brenneman, Christopher Eccleston, Liv Tyler, Chris Zylka és Margaret Qualley. A sorozat mögött álló kreatív elméket, Damon Lindelofot és Tom Perrottát, összesen három évad fűzi a projekthez. A közönség azonban biztosan szívesen látta volna, ha a történet még több izgalmas cselekményszálat kap, hiszen A hátrahagyottak világa sok lehetőséget rejtett magában.

A történet egy szürreális eseménnyel indul: a világ lakosságának két százaléka hirtelen, nyomtalanul eltűnik, és senki sem tudja, mi áll a háttérben. Három évvel később, a New York-i külvárosban bontakozik ki a cselekmény. Kevin Garcey, a helyi rendőrfőnök, aki két gyermek édesapja, mindent megtesz, hogy fenntartsa a megszokott életet, de már a fogalom is elvesztette eredeti jelentését. A mindennapokban a bizonytalanság és a feszültség uralkodik, és az emberek egyre inkább a múlt emlékeire támaszkodnak, miközben a jövő egyre ködösebbé válik.

Ez a sorozat annyiban hasonlít A szolgálólány meséjére, hogy tökéletesen láthatjuk a társadalom működésének zavarát, valamint a gyász témaköre itt is fontos szerepet kap. Ha nem láttad, akkor érdemes bepótolnod!

Fedezd fel a Maxon világát egy újabb izgalmas sorozattal! Áprilisban debütált a The Last of Us második évada a streamingszolgáltatón, és ha az első évad még kimaradt, most érdemes pótolnod! Ez a sorozat nem csupán a zombihorrort kínálja, hanem mély érzelmeket és lebilincselő karakterfejlődéseket is. Ha a poszt-apokaliptikus történetek vonzanak, ne habozz, és merülj el ebben a lenyűgöző világban!

A széria 20 évvel a modern civilizáció pusztulása után játszódik. Joelt, a tapasztalt túlélőt felbérlik, hogy csempéssze ki Ellie-t, a 14 éves lányt a nyomasztó karanténzónából. Ami egy kis projektnek indul, de hamarosan egy brutális, szívszorító utazássá válik, mivel mindkettőjüknek át kell szelniük az Egyesült Államokat, és a túlélésért hatalmasat kell küzdeniük.

A sorozat középpontjában Pedro Pascal és Bella Ramsey áll, de a folytatásban vendégszereplőként feltűnik a Reszkessetek, betörők! népszerű színésznője, Catherine O'Hara is. Az Emmy-díjas sorozatot, amely összesen 8 elismerést nyert, Craig Mazin és Neil Druckmann hozta létre egy népszerű videójáték ihletésére.

A sorozat az emberi kapcsolatokat és a társadalmi összeomlást veszi górcső alá, lehetővé téve a nézőknek, hogy elgondolkodjanak azon, hogy az életüket sosem szabad készpénznek venni.

Az Éles tárgyak című regény Gillian Flynn amerikai írónő 2006-os debütálása, amely 12 év elteltével Marti Noxon kezei között életre kelt egy sorozat formájában. A produkcióban Amy Adams, a kétszeres Golden Globe-díjas színésznő, ragyog a főszerepben.

A színésznő egy Camille Preaker nevű újságírónőt alakít, aki egy pszichiátriai kezelést követően visszatér a szülővárosába, hogy felderítse két kislány meggyilkolásának körülményeit. A nyomozását azonban nehezíti az, hogy saját múltjával és anyjával is szembe kell néznie, miközben akaratlanul is azonosul az áldozatokkal.

A szolgálólány meséjével pedig annyi hasonlóságot mutat, hogy mindkét széria esetében egy erős női főszereplő karaktert láthatunk, akinek a sebezhetősége is felszínre kerül. A személyes és családi dinamikák feltárása pedig egy kicsit emlékeztetheti a nézőt arra, ahogy A szolgálólány meséjének központi szereplője az igazságért harcol.

Mike White antológiasorozata villámgyorsan elnyerte a közönség szívét világszerte. A sorozat különlegessége, hogy nem állandó szereplőkkel operál, hanem évadonként új, izgalmas történeteket kínál. Érdekesség, hogy bizonyos karakterek időnként visszatérnek, így a nézők újra találkozhatnak velük a különböző évadok során.

A Fehér Lótusz első évada egy társadalmi szatíra egy csapat szállóvendégről. Egyhetes vakációjukat töltik egy exkluzív hawaii üdülőhelyen, hogy kikapcsolódjanak és megfiatalodjanak - ám hamar kiderül, hogy nem minden ennyire szép és jó. A 2. évad koncepciója és története hasonló, de az már Szicíliában játszódik. A harmadikban pedig már Thaiföld a helyszín.

A Fehér Lótusz című sorozat hasonlóan a Szolgálólány meséjéhez, mélyrehatóan bemutatja a társadalmi hierarchiát és a különböző osztálybeli eltéréseket, amelyek mindennapjainkat formálják – néha elviselhető, máskor viszont elviselhetetlen módon. Mike White alkotása egyedülállóan reflektál az erőviszonyokra és a kulturális egyenlőtlenségekre, rávilágítva arra, hogyan hatnak ezek a dinamikák az emberek életére és kapcsolataira. Az író mesterien keveri a feszültséget és a drámát, miközben provokatív kérdéseket vet fel a társadalmi igazságosságról és az egyenlőségről.

Az AppleTV+ sci-fi sorozata kihagyhatatlan a műfaj kedvelői számára. A cselekmény egy posztapokaliptikus világban bontakozik ki, ahol az emberiség túlélői egy föld alatti silóban rejtőznek, új társadalmat építve fel saját maguk köré. A felszíni világ állítólagosan halálos mérgeket rejteget, ezért senki sem merészkedik a napvilágra, legfeljebb kényszerűségből. Azonban egy bátor és öntörvényű gépész, Juliette Nichols, úgy dönt, hogy felfedezi a titkokat, és elhagyja a silót. Felfedezései során rádöbben, hogy nem ők az egyetlenek a föld alatt, hiszen több siló is létezik, tele saját titkaikkal és rejtélyeikkel.

A középpontban a Dűne-filmekben szereplő Rebecca Ferguson áll, akit mellett feltűnik az amerikai rapper, Common, valamint Tim Robbins és Harriet Walter is.

A silóban a társadalmi kontroll szövi át a létet, miközben a szabadság és a bezártság fogalmait folyamatosan újraértelmezi. E térben az egyenlőtlenség is központi szerepet játszik, és ahogy a sorozat eseményeit figyeljük, számos párhuzamot fedezhetünk fel A szolgálólány meséjével. Az emberi sorsok és a hatalmi játszmák összefonódása itt is éles tükröt tart a társadalmi struktúrák mögött rejlő feszültségeknek.

Related posts