A Dalai Láma véleménye szerint utódja Kínán kívül, a "szabad világ" területén fog világra jönni.


A tibeti buddhizmus szellemi irányítójának legújabb műve új dimenziót ad a Tibet fölötti fennhatóság kérdésének vitájához, ezzel növelve a diskurzus tétjét.

A Dalai Láma utódja Kínán kívül fog megszületni - állítja a tibeti buddhizmus szellemi vezetője legújabb könyvében. Ez a kijelentés tovább fokozza a feszültségeket Kínával, amely a Tibet fölötti ellenőrzésért folytatott vitában éles határokat húz. A The Guardian beszámolója szerint a könyv egy újabb fejezetet nyit a tibeti kultúra és a pekingi hatalom közötti már eddig is bonyolult viszonyban.

A tibetiek globálisan azon munkálkodnak, hogy a Dalai Láma intézménye a 89 éves tanító távozása után is megmaradjon - derül ki a Voice for the Voiceless című könyvből. A Láma korábban kifejtette, hogy a spirituális vezetők sora vele véget érhet, és azt is megemlítette, hogy lehetséges, hogy utódja nem Tibeten belül, hanem például Indiában reinkarnálódik, ahol jelenleg száműzetésben él.

Most viszont arról beszél, hogy utódja a "szabad világban" fog világra jönni, amit ő Kínán kívüli területekként definiál.

A reinkarnáció alapvető célja, hogy a korábbi mesterek munkáját továbbvigyék, így az új Dalai Láma a szabad világban fog megszületni. Ezzel biztosítva, hogy a Dalai Láma hagyományos küldetése – mint az egyetemes együttérzés hangja, a tibeti buddhizmus szellemi irányítója, valamint Tibet szimbóluma – folytatódjon, és ezzel a tibeti nép álmait és törekvéseit továbbra is képviselje.

Természetesen! Íme egy egyedi változat a kifejezésedre: - A szerző könyvében megfogalmazza gondolatait.

A 14. dalai láma, akit polgári nevén Tendzin Gyacónak ismerünk, csupán 23 éves volt, amikor 1959-ben, a Mao Ce-tung irányítása alatt álló kommunista rezsim elleni küzdelem után, több ezer tibeti társával együtt Indiába menekült. A Nobel-békedíjas vallási vezetőt Kína szeparatistának tekinti, amit a legújabb könyvének megjelenése kapcsán a kínai külügyminisztérium is megerősített.

Peking februárban kifejezte azt a reményét, hogy a Dalai Láma "visszatér a helyes útra", és nyitott a jövőjéről folytatott tárgyalásokra, amennyiben teljesíti azokat a feltételeket, mint például az elismerést, hogy Tibet és Tajvan Kína elidegeníthetetlen részei.

A Láma bejelentette, hogy a júliusi, 90. születésnapja környékén fogja nyilvánosságra hozni az utódlásával kapcsolatos információkat. Emellett hangsúlyozta, hogy hazája továbbra is "az elnyomó kommunista kínai rezsim hatalma alatt áll", és hogy a tibeti nép szabadságáért folytatott harcát "bármilyen körülmények között", még halála után is folytatni kívánja.

Related posts