Donald Trump egy korábbi ígéretének teljesítése érdekében a hadsereg bevetését fontolgatja.


Donald Trump, a republikánus párt leendő elnökjelöltje, az illegális bevándorlás következtében felmerülő tömeges kitoloncolások során a hadsereg támogatására építene. A közelmúltban a témával kapcsolatos elképzeléseiről a képviselője is beszámolt, részletezve a tervezett intézkedéseket és stratégiákat.

A következő időszakban újra lendületet kaphat a határfal építése az Egyesült Államok és Mexikó közötti határszakaszon. Ez a projekt még az előző Trump-adminisztráció távozásakor akadt meg. Tom Homan, aki januárban lép hivatalba mint a határőrizetért és kitoloncolásért felelős képviselő, a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjújában beszélt erről a fejleményről.

A képviselő nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a határfal működése valóban érezhető eredményeket hozott. Ahol ezt a védelmi struktúrát kiépítették, ott jelentős mértékben csökkent az illegális bevándorlás, és a kábítószer-csempészet is mérséklődött.

A jövőbeni kormányzati megbízott, aki a határőrizetért felelős, a kezdeti lépései között kiemelte az illegális bevándorlók felkutatásának és eltávolításának fontosságát, különös figyelmet fordítva azokra, akik közbiztonsági és nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek az Egyesült Államok számára. Az elsődleges intézkedések között szerepel a határvédelmi intézkedések szigorúbbá tétele, valamint a jelenlegi gyakorlat megszüntetése, amely lehetővé teszi a feltartóztatott illegális bevándorlók szabadon bocsátását az ország területén belül.

Tom Homan az MTI híradása szerint harmadik prioritásként ki azon több mint 300 ezer kiskorú felkutatását, akik kísérő nélkül érkeztek illegálisan, azonban elengedésüket követően az előírt időpontban nem jelentek meg a bevándorlási hivatalban, ezért róluk a hatóságoknak nincs információjuk.

A képviselő kiemelte, hogy a kiskorúakat elsősorban a kényszerfoglalkoztatás veszélyezteti, valamint az a kockázat, hogy szexuális célú emberkereskedelem áldozataivá válhatnak. A kijelölt határügyi megbízott arra is rávilágított, hogy az új kormányzat eltörli azokat az intézkedéseket, amelyeket a Biden-adminisztráció idején vezettek be, és amelyek a zöldhatár illegális átlépésének megakadályozását célozták meg, különösen azok számára, akik embercsempészek segítségét igénybe vették volna.

Ide sorolható az a mobiltelefonos alkalmazás, amely lehetővé teszi az Egyesült Államokba igyekvő migránsok számára, hogy időpontot foglaljanak a határőrséghez. Emellett említést érdemel az a program is, amely keretében az amerikai kormány négy latin-amerikai országból – Kuba, Venezuela, Haiti és Nicaragua – havonta 30 ezer embert szállít repülőgépen az Egyesült Államokba.

Tom Homan kijelentette, hogy a határőrizet helyreállításának eredményeként várhatóan havonta 20 ezer alá csökkenhet az Egyesült Államok déli határán illegálisan átlépők száma. Hozzátette, hogy a szükséges anyagi forrásokat a kongresszusban többségbe került republikánusok segítségével tervezik biztosítani.

Mindeközben a The Guardian Tom Fitton, a Judical Watch konzervatív csoport elnökének néhány nappal ezelőtti posztja alapján arról ír, hogy az új amerikai kormány katonai segítséget vesz majd igénybe a tömeges kitoloncoláshoz, hogy visszafordítsa a Biden-féle inváziót. Donald Trump leendő amerikai elnök ezzel kapcsolatban november 18-án azt írta, hogy a tervről szóló hír "igaz".

A republikánus párt színeiben januárban hivatalba lépő elnök már korábban is jelezte, hogy szeretné megvalósítani kampányígéretét, miszerint elnöksége első napján megkezdődnek a tömeges deportálások. Azonban egyelőre nem világos, hogy pontosan milyen módon kívánja végrehajtani "az Egyesült Államok kitoloncolási programját"; annyi biztos, hogy a hadsereg támogatására is számítana a folyamat során.

Related posts