A Magyar Szövetség nyitott mindenféle együttműködésre, és elindított egy lokálpatrióta kezdeményezést, amely célja a közösségek erősítése és a helyi értékek népszerűsítése.

Szombaton a Magyar Szövetség Országos Tanácsa egy különleges lokálpatriotizmust erősítő programot fogadott el. Az ülés helyszíne nem volt véletlen, hiszen éppen abban az épületben zajlott, ahol nyolc évtizeddel ezelőtt Edvard Beneš bejelentette a kassai kormányprogramot. E program keretében akkoriban a szlovákiai magyar és német kisebbség kollektív bűnösségét hirdették ki, ami mély nyomokat hagyott a történelem folyamán.
Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke az OT ülését követően kiemelte, hogy a szlovákiai magyarság érdekeinek hatékony képviselete továbbra is elsődleges feladatuk marad. Ezen kívül hangsúlyozta a hosszú távú megoldások keresésének fontosságát a magyar közösség számára. A találkozón elfogadták a párt új szervezeti és működési szabályzatát, amely figyelembe veszi a korábbi platformok megszűnését. Ezek a platformok az alapító pártok, a Magyar Közösség Pártja, a Híd és az Összefogás mentén jöttek létre.
A tanács ülésén megerősítették a párt filozófiáját, amely Gubík szerint a lokálpatriotizmusra épül. Ez a megközelítés a felvidéki magyarság érdekeinek képviseletére összpontosít, és elsőrendű célja, hogy releváns válaszokat adjon a helyi politikai és társadalmi kérdésekre.
Számos olyan téma létezik, amelyek szorosan kapcsolódnak a magyar kisebbség helyzetéhez, és amelyekkel egyedül a Magyar Szövetség foglalkozik.
- magyarázta a Szövetség lokálpatriotizmusának lényegét Gubík. Szerinte ilyen az oktatás optimalizációja, vagy a száj- és körömfájás sújtotta csallóközi gazdák képviselete és a nyelvtörvény korábban tervezett szigorítása. Azt szeretnék demonstrálni, hogy az emberek rendelkezésére állunk, és azért vagyunk, hogy a magyarok és a többi nemzetiség, valamint a déli régiók szlovák lakosságának érdekeit képviseljük" - mondta Gubík László.
A pártelnök hangsúlyozta, hogy nem kívánják magukat belekeverni a nagypolitikai játszmákba vagy nemzetközi szervezetek dolgaiba, mivel úgy vélik, hogy ezekre nincs valós befolyásuk. Ehelyett a helyi problémákra és azok megoldásaira szeretnének koncentrálni, prioritásként kezelve a magyar közösség érdekeinek képviseletét. Ennek érdekében a Szövetség elfogadott egy átfogó, 13 pontos jövőképet, amely többek között jogvédő intézkedéseket, régiófejlesztési projekteket és a gazdák támogatását foglalja magában.