A meteorológusok is kénytelenek széttárni a karjaikat: a tél mínusz 10 fokkal tér vissza, és úgy tűnik, hogy nem tétlenkedik!
Ez az év egyik legizgalmasabb divateseménye Budapesten, és már csak néhány nap választ el minket a kezdetétől! (x)
Az utóbbi hetek kellemes, tavaszi időjárása után egy újabb fordulat vár ránk: a jövő héten az eddigi anticiklon helyét csapadékos időjárás váltja fel. Szerdától egy magassági hidegcsepp érkezése jelzi a változást. Lássuk, milyen időjárási meglepetéseket tartogat számunkra a következő napokban!
Az utóbbi időszakban az anticiklon kedvező hatásának köszönhetően az időjárás nyugodt és kellemes volt, de ez a helyzet hamarosan megváltozik. A hét elején még száraz, sőt, helyenként napfényes órákra számíthatunk, ám szerdától kezdődően beköszönt a változás, amely csapadékosabb napokat hoz magával.
Az éjszakák zord hidegben fognak telni, főként az ország keleti és északkeleti tájain, ahol a hőmérséklet akár -10 fokig is csökkenhet. Ezzel szemben a nyugati és délnyugati vidékeken enyhébb hajnalok köszöntenek ránk. Hétfőn napközben 2-8 fokos hőmérsékletet tapasztalhatunk, majd kedden 4-8 fok között alakul a nappali meleg.