A MÁV álláspontja szerint Vitézy Dávid téves információkat közöl a késlekedő vonatokkal kapcsolatban.
A szórakozóhely tulajdonosa, akit katonák támadtak meg, elmondta: "Nem volt esélyem a védekezésre..."
Több MÁV-os vezetői forrásból érkezett információ, miszerint Lázár miniszter, valószínűleg a batidai vadászkastélyban, a pünkösdi hétvége teljes kudarca után dühének adott hangot. Ekkor szóban utasította a MÁV-ot arra, hogy a jelentősen késlekedő vonatokat a jövőben ne tüntessék fel a vonatinformációs rendszerben – írta Vitézy Dávid a Facebookon hétfőn.
(A legújabb információk egy helyen)
Hozzáfűzte, hogy véleménye szerint mindez annak tudható be, hogy az utóbbi időszakban számos, egy óránál hosszabb késéssel közlekedő vonatról osztott meg képernyőfotókat. Állításait konkrét példákkal is alátámasztotta. Vitézy úgy véli, hogy a MÁV ezzel a stratégiával próbálja elkerülni a késések következtében járó visszatérítési kötelezettségeket.
"Ez egy hamis állítás! A vasutasokat különösen sértő módon támadják. A vonatok átszámozása – ami ma mindössze 3 járat esetében történt, a megszokott eljárásnak megfelelően – semmiféle hatással nincs a késési statisztikákra, így a késési biztosításra sem. Minden olyan vonatra, amely 20 percnél többet késik, továbbá minden egyes elmaradó, kényszerűen törölt vagy átszámozott járatra érvényes a kompenzáció: a jegyár 50%-a automatikusan visszajár, kérdések nélkül. Ez most is érvényes!" – közölte a MÁV sajtóosztálya. Hozzátették, sajnálattal tapasztalják, hogy a politikai támadások a vasutasok munkáját is elérik.
Ezután arról írtak, hogy minden késést sajnálnak, és azokat nem elrejteni, hanem megszüntetni akarják.
A MÁV közleményére Vitézy Dávid azonnal reagált, hangsúlyozva, hogy a cég csúnyán lebukott, hiszen egyik állítása sem találta meg a cáfolatát.