Súlyos helyzet elé néz az amerikai kormányzat: elhalálozott választók adják le szavazataikat, míg a 150 évesek is nyugdíjban részesülnek.


Az Elon Musk irányítása alatt működő kormányzati hatékonyságért felelős minisztérium (DOGE) a társadalombiztosítási nyilvántartások alapos átvizsgálása során meglepő felfedezést tett: úgy tűnik, hogy olyan személyeknek is folyósítanak juttatásokat, akik már 150 éve születtek.

Elon Musk, a Tesla és a SpaceX alapítója, aki a Trump-adminisztráció alatt a DOGE irányítására kapott megbízást, kedden a Fehér Ház Ovális Irodájában ült le Donald Trump elnökkel, hogy tájékoztassa az újságírókat. A találkozón Musk kiemelte, hogy a DOGE képes volt új, innovatív kifizetési megoldásokat felfedezni, amelyek áttörést jelenthetnek a digitális tranzakciók világában.

- számolt be a Foxbusiness.com hírportál.

"Nos, ismer valakit, aki százötven éves? Én nem. Be kellene kerülniük a Guinness-rekordok Könyvébe, lemaradtak róla. Szóval ez az az eset, amikor szerintem valószínűleg halottnak, ez lenne az egyik tippem, vagy nagyon híresnek kellene lenniük. A kettő közül az egyikről beszélhetünk" - mondta.

Az amerikai hírtelevízió információi szerint Musk nem ment bele a részletekbe állításai kapcsán. Folytatta azzal a megjegyzéssel, hogy számos társadalombiztosítási kifizetés létezik, ahol...

Az adminisztratív rendszer keretein belül a kedvezményezettek nyilvántartása kiemelkedő jelentőséggel bír. Ezen kívül a kormányzat célja, hogy biztosítsa, hogy azok az adófizetők, akik jogosultak a társadalombiztosításra, időben és hibátlanul részesüljenek abban. Az ilyen intézkedések garantálják a támogatások hatékony és igazságos elosztását.

Az Egyesült Államok társadalombiztosítási rendszere a nagy gazdasági világválság következményeként jött létre, hogy védelmet nyújtson a legnagyobb szociális kihívások ellen. Franklin D. Roosevelt elnök 1935-ben írta alá a társadalombiztosítási törvényt, amely egy újfajta pénzügyi biztonsági hálót alakított ki. Ennek célja a nyugdíjasok, az eltartott házastársak és az elhunyt munkavállalók gyermekeinek megsegítése volt, így biztosítva számukra a létminimumot a szegénység ellen - állapította meg a Moringstar.com gazdasági lap egy korábbi elemzésében.

A társadalombiztosítási rendszer működése lényegében a felosztó-kirovó elven alapul, hiszen a működéséhez szükséges forrásokat főként a munkabéreket érintő adók révén teremtik elő. Ezen járulékok aztán a nyugdíjasok és egyéb jogosultak támogatására szolgálnak - olvasható a cikkben.

A baby boomer generáció, amely 1946 és 1964 között született, 66 éves korában válik jogosulttá a társadalombiztosítás maximális, 100%-os juttatására. Amennyiben valaki már 62 évesen igényli ezt az ellátást, úgy 25%-kal alacsonyabb havi összeget fog kapni. Ezzel szemben, ha valaki 70 éves korában dönt az ellátás mellett, 32%-kal magasabb összeget vehet fel a hazai nyugdíjakhoz hasonló rendszerből.

Nemcsak a nyugdíj-, de az egészségügyi rendszer működése is számos ellentmondást tartalmaz az Egyesült Államokban: az amerikai népszámlálási hivatal adatai szerint például a lakosság 8,6 százalékának nincs biztosítása, ez 28 millió embert jelent. Egyes államokban - Texas, Georgia, Oklahoma - elérheti a 20 százalékot is ez az arány.

A 2010 márciusában életbe lépett, közismert nevén Obamacare program révén

Barack Obama volt amerikai elnök egészségügyi reformját gyakran a roosevelti New Deal végső darabjaként, annak befejező lépéseként emlegetik. Ez a reform nemcsak heves politikai vitákat váltott ki, hanem ideológiai és alkotmányjogi kihívások kereszttüzébe is került. Mégis, jelentős előrelépést jelentett abban a környezetben, ahol több tízmillió ember szenvedett az egészségügyi ellátás hiányától.

Elon Musk legutóbbi megjegyzése kapcsán érdemes visszatekinteni az elmúlt öt év eseményeire: nem ez az első alkalom, hogy súlyos anomáliák kerülnek napvilágra az Egyesült Államok adófizetőinek adatait kezelő adminisztratív rendszerek működésével kapcsolatban. Például a 2020-as választások idején számos konzervatív politikai figura és médiaforrás állította, hogy halott személyek nevei alapján is leadtak szavazatokat.

2020 novemberében például nagy feltűnést keltett Corey Lewandowski ügyvéd bejelentése. Mint arról a Breitbart.com is beszámolt, több olyan esetet is megvizsgált, amelyben már elhunyt szavazók voksait is figyelembe vették. Ilyen volt az Allegheny megyében 1946. október 9-én született Denise Ondick esete: a 2020. október 22-én elhunyt amerikai asszony választási regisztrációja azelőtt érkezett be, hogy elhunyt.

A helyi hatóság 2020. október 24-én visszaküldte a szavazólapot az elhunyt személy címére. Ezt követően...

A választási hivatalhoz.

Bár a választási csalás bizonyítékai ebben az esetben is fellelhetők, a mai napig kérdéses, hogy az ilyen jellegű visszaélések rendszerszintű problémát jelentettek-e a 2020-as választások során. Ezen esetek azonban azt is jelzik, hogy a Muskék csapata által felfedezett, a 150 éve elhunytak számára folyósított juttatásokhoz hasonlóan, az elhunytak szavazatainak ügye is komoly aggályokat vet fel.

Related posts