A félelemindex megugrott, így a forint veszélyes helyzetbe kerülhet, amelyet egy nem várt kaszkád követhet.


A múlt héten a tőzsdék mozgását jelentős mértékben befolyásolták a geopolitikai események, különösen az amerikai-ukrán tárgyalások és Trump kereskedelmi fenyegetései. A hét elején tapasztalt optimizmus péntekre már csak emlék volt, miután Trump és Zelenszkij konfliktusa tovább fokozta a piaci bizonytalanságot. A befektetők most a következő eseményekre figyelnek: az Európai Központi Bank csütörtöki kamatdöntése, az amerikai munkaerőpiaci statisztikák, a kínai politikai bejelentések, valamint az Európai Unió rendkívüli csúcstalálkozója. Ezen a héten a forint is hullámvasútra ülhet, hiszen a piaci reakciók változékonysága várható.

Az elmúlt hét során a makrogazdasági adatok helyett a geopolitikai események és feszültségek dominálták a piacokat. A hét elején az orosz-amerikai tárgyalások híre bizakodást keltett Európában, különösen miután Kijev jelezte, hogy kész aláírni Donald Trump elnökkel egy nyersanyag-megállapodást, amely az ukrán újjáépítést támogató alap létrehozását célozta. Azonban a piaci hangulat gyorsan megváltozott, amikor az amerikai elnök újabb fenyegetéseket fogalmazott meg az Európai Unióval szemben. Péntekre a Zelenszkij-Trump összetűzés következtében a pozitív várakozások nyoma is eltűnt.

A Wall Street pénteki kereskedési napja kezdetben visszaeséssel indult, miután Donald Trump és Volodimir Zelenszkij az Ovális Irodában heves vitába bonyolódtak, ami fokozta a geopolitikai feszültségekkel kapcsolatos aggodalmakat. Ennek ellenére a tőzsdei mutatók a nap végére jelentős emelkedést mutattak, amit elsősorban technikai tényezők, mint az indexek átcsoportosítása és a nagy volumenű shortzárások okoztak.

Related posts