A közel 100 milliárd forintos támogatás révén új lehetőségek nyílhatnak az élelmiszeripar számára. A Magyar Mezőgazdaság által közölt információk szerint ez a jelentős összeg hozzájárulhat a szektor fenntartható fejlődéséhez és innovációs törekvéseinek er


Megszülettek az első támogatói döntések a komplex élelmiszeripari fejlesztések kapcsán, 49 beruházás több mint 95 milliárd forint támogatásban részesül - jelentette be közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.

A tárcavezető arra emlékeztetett, hogy a kormány minden lehetséges eszközzel támogatja a hazai élelmiszeripar megerősítését és versenyképességének növelését. Ezt a célt szolgálják a Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervben meghirdetett intézkedések is. Az élelmiszer- és feldolgozóiparra elkülönített forrás nagysága megközelítőleg 500 milliárd forint, ami a kormány történelmi döntésének köszönhetően 80 százalékos társfinanszírozást tesz lehetővé - tette hozzá.

Kifejtette, hogy a "Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása" elnevezésű pályázati lehetőség rendkívüli népszerűségnek örvendett, hiszen összesen 548 támogatási kérelem érkezett, amelyek összesen körülbelül 700 milliárd forint értékű igénnyel pályáztak.

Az agrártárca a KAP Stratégiai Terv keretein belül a források átcsoportosításával képes a kezdetben tervezett 150 milliárd forintos pályázati keretösszegen túl, maximálisan támogatni a hazai vállalkozások fejlődését. A miniszter elmondta, hogy a projektek megvalósításához vissza nem térítendő támogatás, kedvező feltételekkel igényelhető előleg, valamint a hitelekhez kapcsolódó kamattámogatás és kezességvállalási díjtámogatás is rendelkezésre áll, hogy elősegítsük a sikeres megvalósítást.

Nagy István kiemelte, hogy a beruházási támogatás célja a mezőgazdasági termékek értéknövelése és a piacra jutás elősegítése érdekében szükséges technológiai fejlesztések megvalósítása. Ennek révén az élelmiszeripar szereplői képesek lesznek nagyobb léptékű fejlesztések végrehajtására, így versenyképesebb vállalati és termelési struktúrák kialakítására, amelyek magasabb hozzáadott értékű termékek előállítását teszik lehetővé. Ezen túlmenően a támogatások egyik fontos célkitűzése az energia-önellátás fokozása és az energiafüggőség csökkentése, mindezt környezetbarát technológiák alkalmazásával.

Related posts