A BKK jelentős bejelentést tett: nézd meg, hogyan alakul a közlekedés az ünnepi időszakban! - Pénzcentrum


A Budapesti Közlekedési Központ az év végi ünnepek idején is folyamatosan biztosítja a közösségi közlekedési szolgáltatást - olvasható a vállalat közleményében. December 24-én, szenteste a nappali felszíni járatok 15 és 16 óra között indulnak utoljára. A nappali járatok üzemzárását követően, 16 és 18 óra között még közlekednek a metrók, illetve elindulnak az éjszakai járatok is. Egyes éjszakai járatok a metróhoz igazodva, módosított útvonalon közlekednek. 18 óra után - amikor már a metrók nem közlekednek - valamennyi éjszakai autóbuszjárat a teljes útvonalán közlekedik. December 31-én, szilveszter éjszaka a várható nagyobb forgalom miatt számos nagy kapacitású járat egész éjjel közlekedik: valamennyi metró, az összes HÉV, a nagykörúti 4-es 6-os, a 14-es, a 17-es, a 47-es, az 50-es és az 56A villamos, a 75-ös és a 80-as trolibusz, valamint az 5-ös, a 7-es és a 8E autóbusz. Az utazások megtervezéséhez a BudapestGO applikációt ajánlja a BKK.

A Budapesti Közlekedési Központ a karácsonyi ünnepi időszakban és szilveszterkor a megváltozó utasforgalmi igényekhez igazodó közlekedési rendet vezet be, a korábbi évekhez képest több járatot indítva.

December 24-én a járatok reggel és napközben a szombati menetrend szerint közlekednek.

Szenteste, hasonlóan az előző évekhez, a nappali autóbuszjáratok utolsó indulására 15 és 16 óra között kerül sor. A metrók azonban a megszokott nappali járatokhoz képest hosszabb ideig, 18 óráig működnek. A külvárosi nagyobb bevásárlóközpontok korábbi zárási ideje miatt a járatok általában 13:30 és 14:30 között látogatják meg utoljára az áruházakat, kivételt képez a 22-es autóbusz, amely nappali üzemzárásig folyamatosan érinti ezeket a helyszíneket.

A nappali járatok üzemzárását követően, 16 és 18 óra között a metrókkal és az éjszakai járatokkal lehet utazni. Bizonyos éjszakai járatok módosított útvonalon közlekednek, hogy csatlakozást biztosítsanak a metrókhoz.

Este 18 óra után, amikor a metrók már nem járnak, minden éjszakai autóbuszjárat az eredeti útvonalán folytatja a közlekedést. A Budapest határát átlépő HÉV-vonalak, mint például a H5-ös, H6-os, H8-as és H9-es, szintén üzemelnek a normál zárásig, azonban a járatok gyakorisága csökken.

A metróhálózathoz kapcsolódó HÉV-vonalak, mint a H5-ös és H8-as, az előző évhez viszonyítva ebben az időszakban gyakrabban járnak. A H5-ös HÉV 20 percenként, míg a H8-as HÉV 30 percenként közlekedik. Érdemes megjegyezni, hogy a H8-as vonal Cinkotán csatlakozik a H9-es HÉV-hez, így még kényelmesebb a közlekedés.

16 óra után a metrók és az éjszakai járatok állnak rendelkezésre az utazáshoz egészen 18 óráig. Emellett a H5-ös, H6-os, H8-as és H9-es HÉV vonalak is működnek, így több lehetőség közül választhatunk.

A 100E és a 200E számú repülőtéri buszok, valamint a 6-os villamos folyamatosan, éjjel-nappal üzemelnek, ahogy azt már megszoktuk.

Az éjszakai járatok kb. 15:30 és 16 óra között indulnak el, jellemzően az éjszakai időszakhoz hasonló követési időközzel.

16:00 és 18:00 között a metró menetrendjéhez igazodva egyes éjszakai buszjáratok módosított útvonalon közlekednek. Ezek a járatok a metróhoz csatlakoznak, így több esetben sűrűbb járatkövetést biztosítanak, és a szokásos szóló buszok helyett csuklós buszok közlekednek.

Az éjszakai buszok ütemezésében, 16 és 18 óra között, számos járat kiemelt többletindulásokkal érhető el.

18:00 után - amikor már a metrók nem közlekednek - valamennyi éjszakai autóbuszjárat a teljes útvonalán és a munkanapi járatsűrűségük szerint közlekedik, de a szabadidős forgalmat segítő többletindulások és járatok szenteste nem közlekednek (a 907A, a 909A, a 914A, a 931A, a 973A és a 979A vonalakon).

A H7-es HÉV 16 óráig közlekedik, míg a H5-ös, H6-os, H8-as és H9-es HÉV továbbra is szolgálatban maradnak ezen időpont után (ne felejtsd el, hogy a H9-es HÉV kizárólag Cinkotáról indul Csömör felé). Az egyes vonatok indulási időpontjait az adott járat menetrendi oldalán találod, amelyre itt kattintva juthatsz el.

A BKK arra kéri ügyfeleit, hogy ne megszokásból közlekedjenek szenteste. Az ünnepi utazás megtervezéséhez is érdemes a BudapestGO alkalmazást használni.

Karácsony varázsával telve, december 25-én és 26-án, valamint január 1-jén a nappali járatok ünnepi, illetve munkaszüneti menetrend szerint fognak közlekedni. Külön figyelmet érdemel, hogy december 25-én a repülőtér csökkentett forgalma miatt a 100E autóbuszok menetrendje egy kicsit ritkább lesz a megszokottaknál. Érdemes ezt figyelembe venni az utazási tervek során!

December 27-én és 28-án a szombati menetrend, míg 29-én a vasárnapi és munkaszüneti napi menetrend lép életbe.

December 30-án és 31-én az utasforgalom csökkenése, valamint a közúti forgalom jellemző visszaesése miatt a metrók mellett számos villamos-, trolibusz- és autóbuszjárat az év végi menetrend szerint fog közlekedni. A járatok többségén az iskolaszüneti munkanapi menetrend érvényesül. Fontos megjegyezni, hogy a kizárólag sűrítő jellegű 33A és 81-es járatok nem fognak közlekedni.

December 31-én, a fokozódó utasforgalomra tekintettel, a nappali üzemzárás előtt a megszokott menetrendhez képest sűrűbben közlekednek az alábbi járatok:

December 31-éről január 1-jére virradó éjszaka az alábbi járatok folyamatosan üzemelnek:

Az éjszakai autóbuszok sokféle járata különböző menetrendek szerint közlekedik, hogy zökkenőmentesen kapcsolódjanak a metrókhoz és villamosokhoz. Ezzel szemben a reptéri 100E és 200E járatok a megszokott időpontokban, változatlan menetrenddel szolgálják ki az utasokat.

Átalakulnak az alábbi éjszakai járatok menetrendi viszonyai:

Január 2-án és 3-án, az iskolaszünet idején, a munkanapi menetrend fog érvényesülni.

Related posts