A világ egyik legértékesebb erőforrását olyan mértékben fogyasztják, mint ahogyan a cukrot szedik le a polcokról.


Májusban a globális chipeladások elérték a 58,98 milliárd dollárt, ami 19,8 százalékos növekedést jelent az előző év hasonló időszakához képest – olvasható a világ legnagyobb nemzetközi gyártóit képviselő szervezet, a SIA hivatalos weboldalán. Az áprilisi adatokhoz viszonyítva a piaci bővülés 3,5 százalékot mutatott.

John Neufer, a SIA elnök-vezérigazgatója azt mondta,

A globális piac dinamikus fejlődése továbbra is az Egyesült Államok, valamint az ázsiai és csendes-óceáni régiókban megfigyelhető élénk kereslet által stimulálódik.

Az amerikai kontinensen az eladások májusban 32%-kal emelkedtek az előző évhez képest, míg Kínában ez az érték 13% volt. Az ázsiai és csendes-óceáni térség, valamint más régiók összességében 25,1%-os növekedést mutattak. Európában a növekedés 5%-ra rúgott, míg Japánban csupán 1,1%-os emelkedést regisztráltak.

Áprilishoz viszonyítva az észak- és dél-amerikai chipértékesítés 0,5%-os emelkedést mutatott, míg Európában ez a növekedés 4%-ra rúgott. Japánban 0,2%-kal, Kínában pedig figyelemre méltó 5,4%-kal nőtt az értékesítés. Az ázsiai és csendes-óceáni térségben még jelentősebb, 6%-os bővülés tapasztalható.

A SIA adatai szerint globálisan 627,6 milliárd dollár értékben adtak el chipeket a világon tavaly, ami rekordszintnek számít, és 19,1 százalékkal felülmúlta a 2023. évit.

Az SIA képviseli az Egyesült Államok félvezetőiparának körülbelül 99%-át, valamint a globális chipgyártók körében más országok részesedésének körülbelül 66%-át is magában foglalja.

Related posts