Egy magyar politikust "kocsma Don"-nak neveztek el, és nem fogod kitalálni, ki lehet az! Az illető rendkívül felháborodott a címkézés miatt, és az érzelmei nem maradtak titokban.

Vitézy Dávid megjegyzése szerint a fővárosi Fidesz működése olyan, mintha a Megafon képviselője foglalt volna helyet a közgyűlésben.
"Ez a fővárosi Fidesz-frakció olyan, mintha a Megafon alakította volna meg közgyűlési csoportját Szentkirályi Alexandra irányításával" - mondta Vitézy. Bejegyzésében kiemeli, hogy a belvárosi forgalomcsillapítás most is a támadások kereszttüzébe került, amit a kormánypárt a vendéglátóiparral próbál összemosni. Ezen kívül utalt Radics Béla mesterséges intelligenciával készült reklámjára is, ahol ő Don szerepében tűnik fel.
Vitézy véleménye szerint a közterületek átalakításának fő célja nem a vendéglátóhelyek támogatása, hanem sokkal inkább az, hogy a városi terek a tényleges közlekedési igényekhez igazodjanak. Mint fogalmaz:
"A belvárosban élők 80-85 százaléka autó nélkül közlekedik, mégis a közterületek 80-90 százalékát az autók foglalják el."
A politikai beszélgetések során hangsúlyozta, hogy a sétálóutcák kialakítása csupán apró lépés lehet a város élhetőségének javítása felé, azonban ez egy rendkívül jelentős szimbolikus gesztus azok számára, akik gyalogosan, kerékpárral vagy tömegközlekedéssel közlekednek. Emlékeztetett arra is, hogy a Budapest Mobilitási Tervet a fővárosi Fidesz korábban támogatta, és olyan régi fideszes vezetők, mint Rogán Antal vagy Kocsis Máté, szintén aktívan részt vettek hasonló közterületi átalakításokban.
"Ha ma kimegyünk az Egyetem térre (...) nem az jut eszünkbe, hogy milyen jó lenne, ha itt haladna át ma is az Üllői út-Buda tranzitforgalom"
- tette hozzá, hangsúlyozva, hogy a város igazi értelme nem csupán az, hogy "autóval átszeljük", hanem az, hogy olyan élhető, emberközpontú területeket alakítsanak ki, ahol az emberek valóban otthon érezhetik magukat.
A bejegyzését a következőképpen fogalmazta meg: "Olykor úgy tűnik, hogy a fővárosi Fidesznek már csak egyetlen küldetése maradt: hogy mindenki kényelmetlenül érezze magát Budapesten. Erre viszont nem tartunk igényt, köszönjük!"