Egy lefejezésért elítélt férfi kislányokat bántalmazott.


Ezek a rendkívül alacsony intelligencia jelei – kire lehet erre az alapra építve következtetni?

Nisóczi József Levente, a Pest Vármegyei Főügyészség szóvivője a 24.hu-nak kifejtette, hogy az ügyészség a szökés, elrejtőzés, bűnismétlés, valamint a bizonyítékok megsemmisítésének kockázata miatt kérte a letartóztatást egy férfi esetében, akit szexuális erőszakkal és kiskorú veszélyeztetésével gyanúsítanak. A bíróság a kérésnek eleget tett és elrendelte a férfi előzetes letartóztatását. Érdemes megjegyezni, hogy a férfi, aki korábban már elítélésre került egy kisfiú meggyilkolása miatt, most tagadja a rá rótt vádakat.

Az 1995-ös eset az egész országot megrázta. A kisfiú fej nélküli holtteste a Gubacsi hídnál került elő, egy bőröndben volt. A brutális gyilkosság idején az elkövető, M. László 17 éves volt, a bűncselekmény után nagyjából tíz évvel szabadulhatott a börtönből feltételesen.

Ismételten bíróság elé került, miután Dabason, egy erdős részen rátámadt egy kisfiúra. A gyermekhez azzal a kéréssel fordult, hogy segítsen neki kutyáját megkeresni, ám a helyzet hamarosan fenyegetővé vált. Fojtogatta a fiút, aki szerencsére ügyesen kihasználta a pillanatot, és el tudott menekülni. A férfi korábban emberölési kísérlet miatt kapott büntetést, és 2022 nyarán szabadult a börtönből.

Nem sokkal később találkozott egy többgyermekes anyukával, aki takarítási feladatokat vállalt. M. felajánlotta neki, hogy dolgozhat a családnál, és így kezdődött a barátságuk. A gyanú szerint nemcsak az édesanyával, hanem a 9 és 11 éves lányokkal is egyre szorosabb kapcsolatot alakított ki. Gyakran ajándékokkal, finomságokkal és különféle szórakoztató programokkal halmozta el a gyerekeket, ezzel is próbálva erősíteni a köteléket.

A bizalom olyan mélyre hatolt, hogy az anya többször is a férfi gondjaira bízta a lányokat. Sajnos, ezt a helyzetet a férfi kihasználta, és szexuális cselekményekre kényszerítette őket. Emellett olyan videókat is mutatott nekik, amelyek súlyosan veszélyeztették erkölcsi és szellemi fejlődésüket. A férfi ellen szexuális erőszak és kiskorúak veszélyeztetése miatt indult eljárás, a rendőrség pedig őrizetbe vette és letartóztatta őt.

Related posts