Mire lenne szükség egy 3D-nyomtató repülőgépre? Valójában ez már nem is kérdés, hiszen a megvalósítás már megtörtént - nézd meg a videót!

Egyes youtuberek kreatív elképzeléseikkel valami igazán különlegeset alkottak: megépítettek egy saját tervezésű repülőt, amelynek hátuljára egy 3D-nyomtatót is felszereltek. A különleges jármű közel egy percen át szelte a levegőt, és 30 méteres magasságot is elérni tudott. Sajnos a landolás nem ment zökkenőmentesen, így a projekt végül nem a tervek szerint zárult.
Bár az otthoni nyomtatók hírhedt kaotikus működése néha arra készteti az embert, hogy ablakon át próbálja őket repülésre bírni, két youtuber egy sokkal pontosabb eszközt vettek kezelésbe - és nem is dühből tették ezt.
A Flite Test YouTube-csatorna alapítói, Chad Kapper és Josh Bixler, izgalmas kísérletbe kezdtek: egy saját készítésű távirányítós repülőgépre erősítettek egy 3D nyomtatót. A projekt célja nem más volt, mint tesztelni, vajon a levegőben is képes-e működni ez az innovatív megoldás.
Az utóbbi évek során a 3D nyomtatás robbanásszerűen terjedt el, lehetővé téve, hogy gyakorlatilag bármilyen műanyag tárgyat létrehozzunk – a legapróbb kiegészítőktől kezdve egészen a nagyobb méretű alkotásokig. Nemrégiben egy csapat youtuber egy impozáns Elegoo Centauri Carbon nyomtatót telepített egy repülőgép fedélzetére. Ez a lenyűgöző méretű eszköz már önmagában is figyelemfelkeltő látványt nyújt.
Ennek ellenére a nyomtatót szállító repülőgépen sikerült felemelkednie, és 55 másodpercen át a levegőben tartózkodni, miközben elérte a 30 méteres magasságot. A szerencse azonban hamar elpárolgott, hiszen a leszállás helyett a gép egy közeli fával ütközött, amelynek következtében teljesen összetört. Érdekes módon, a nyomtató, amelyet egy kamera figyelt, még ezt követően is próbálta folytatni a működését, mintha csak nem akarna feladni.
Tanulság? Mindössze annyi, hogy a 3D-nyomtató extrém körülmények között is működni tud, például repülés közben. (Vagy egy kisebb becsapódás után.) A kísérlet persze részben egy marketinghúzás volt a gyártó részéről, az pedig nem derült ki, hogy mit próbáltak kinyomtatni a rövid repülés során - jegyzi meg az Interesting Engineering.