Az egyiptomiak lenyűgöző technológiai tudással rendelkeztek: felfedezték, miként készítették el az ókori világ legértékesebb festékét.

Friss kutatások révén napvilágra került, hogy miként sikerült megalkotni a híres "egyiptomi kéket", amely az ókori világ egyik legritkább és legnagyobb keresletnek örvendő színe volt.
A történelem során az egyiptomi kék, a legelső szintetikus pigment, több mint ötezer évvel ezelőtt született meg, és nem sokkal később a legkeresettebb színezékek egyikévé vált. Ez a lenyűgöző árnyalat díszítette Ázsia, Afrika és Európa sírjait, palotáit és szobrait, elvarázsolva az embereket különleges szépségével és mélységével.
Más színezékekkel ellentétben a kék különösen vonzó volt az ókori világban, mivel ez az árnyalat ritkán jelenik meg a természetben. A földi tónusokat, például a barnát és a vöröset könnyebben elő lehet hozni a természetből származó elemek felhasználásával. A kék viszont megfoghatatlanabbnak bizonyult.
A kék szín különösen jelentős szerepet játszott az ókori egyiptomi kultúrában. Számukra a kék az égi birodalmat, az univerzális hatalmat és a Nílus éltető vizének mélységét jelképezte, ugyanakkor az élet, a termékenység és az újjászületés szimbóluma is volt. De vajon hogyan tudták előállítani ezt a csodálatos színt?