Szeptembertől kezdődően a szolnoki középiskolások számára katonai szakemberek tartanak vezetési órákat, ezzel új lehetőségeket teremtve a fiatalok számára.
A magyar állam térítésmentesen biztosítja több szolnoki középiskola végzős diákjainak a B-kategóriás jogosítvány megszerzéséhez szükséges elméleti ismeretek megszerzését. Az elméleti vizsga utáni gyakorlati képzést katonák tartják iskolai időn kívül.
Szerdán Szolnokon egy új együttműködési megállapodás született a Magyar Honvédség és négy fenntartó által működtetett tizenhárom helyi középfokú oktatási intézmény között. Ennek célja, hogy a végzős középiskolások számára ingyenes B-kategóriás gépjárművezető-képzést biztosítsanak – számolt be róla az MTI.
Hraska Gábor ezredes, a Krause Lajos 3. Területvédelmi Ezred parancsnoka Szolnokról bejelentette, hogy új, különleges program veszi kezdetét a középiskolákban. A kezdeményezés célja, hogy a diákok a katonai szakemberek irányításával könnyedén jussanak hozzá a B-kategóriás közúti vezetői engedély elméleti tudásához. A magyar állam szeptember 1-jétől ingyenesen biztosítja ezt a lehetőséget a végzős diákok számára. A program keretén belül a Magyar Honvédség kiemelt szerepet vállal, hiszen a gyakorlati képzést katonák fogják biztosítani Szolnokon, ezzel támogatva a fiatalokat a jogosítvány megszerzésében.
Ez a kezdeményezés nem csupán a közlekedésbiztonságot szolgálja, hanem hozzájárul a diákok felelősségtudatának és önállóságának erősítéséhez is - mondta, majd hozzátette, hogy a program lehetőséget ad a fiataloknak arra is, hogy megismerkedjenek a honvédelem értékeivel és szerepével.
Hraska Gábor beszámolt arról, hogy 22 jól képzett gépjárművezető-szakoktatóval és 30 Suzuki Vitara típusú személygépkocsival várja a Magyar Honvédség a sikeres KRESZ-vizsgával rendelkező tanulókat. A végzős diákok órarendjével összhangban, iskolai időn kívül, 14 óra után tartják a gyakorlati oktatásokat. Sikertelen vizsga esetén lehetőséget adnak a pótvizsgára felkészülésre is - tette hozzá.
Elmondta, hogy a szakoktatók tapasztalt gépjárművezetők, jól képzett katonák, akik a gyakorlatban, válsághelyzetben, akár extrém körülmények között is bizonyították rátermettségüket. Fontosnak nevezte, hogy a katonák fegyelmezettsége, hivatástudata, elkötelezettsége példaként szolgáljon a fiataloknak.
A programra már több mint háromszáz diák jelentkezett az együttműködési megállapodásban érintett középiskolákból. Közülük több mint kétszázan megkezdték az elméleti oktatást az online felületen keresztül és többen már be is fejezték.